Sassetta – Toskania jakiej nie znacie

2 sty, 2023

v

0

Sassetta - Toskania Invenzia

Chcecie uciec od zgiełku i hałasu miasta, wyciszyć się w otoczeniu natury, powędrować górskimi szlakami lub wykąpać się w Morzu Tyrreńskim? A może  poobcować ze sztuka, która pozwoli Wam pokontemplować życie? Dodatkowo poćwiczycie język włoski z prawdziwymi Włochami.

Wszystko to i więcej czeka na Ciebie w Sasseccie. To właśnie tutaj chciałabym zaprosić Was na kolejny Invenzyjny językowy wyjazd, który planuję w 2023. 

Mam nadzieję, że zakochacie się w tym niezwykłym miasteczku tak samo, jak ja. Zachwyciło mnie ono swoim klimatem, pięknymi krajobrazami, plażami oraz prostotą. To miejsce pozwala pozytywnie naładować baterie poprzez kontakt z naturą, długie spacery, wspólne gotowanie i kolacje pod gołym niebem. 

Znajdziecie zarówno coś dla ciała, jak i ducha. 

I dlatego chciałabym zaproponować taki wyciszający wypad, gdzie będziecie mogli doświadczyć kontaktu z lokalną włoską społecznością oraz językiem, nawiązywać relacje między sobą, gdyż będziemy mieszkać w bardzo rodzinnym i ciekawym włoskim domu. A dla entuzjastów  biwakowania, będzie również opcja spania w namiotach zaraz obok gaju oliwnego. 

Jeśli zaciekawiła Was ta propozycja, to czytajcie dalej. Pokażę Wam zdjęcia z zakątków Sassety i okolic oraz opowiem o atrakcjach, jakie na Was tutaj czekają.

Sassetta to górzyste miasteczko położone w prowincji Livorno. Idealne dla zapalonych miłośników sportu w każdej postaci. Są w tym miejscu znakomite warunki na piesze  oraz rowerowe wycieczki. To jest to, co kocham najbardziej, sportowe odkrywanie Włoch.

Nocleg

W trakcie naszego wyjazdu zatrzymamy się w klimatycznym miejscu otoczonym gajem oliwnym i przepięknymi  widokami z okna. Miejsce zachwyca też architekturą, gdyż zostało mu nadane nowe życie przez artystyczną duszę, jaką jest właścicielka domu.

Plaża

Najbliższe plaże w okolicach Sassetty znajdują się w odległości 20 km.  Są piękne, głównie piaszczyste a woda krystaliczna. Spokojnie można zażywać orzeźwiających kąpieli od kwietnia do października.

Sztuka

Wielkim zaskoczeniem była dla mnie wszechobecna sztuka w tym mieście. 

Na każdym kroku napotykałam niezwykłe dzieła wykonane głównie z czerwonego marmuru. Sassetta jest z niego znana, a można go zauważyć nawet na okolicznych chodnikach, gdyż jest go tak wiele, że jest wykorzystywany jako materiał budowlany.

Większość rzeźb, na które natkniemy się, są pozostałością z sympozjum rzeźby z 2012 roku. Warto zatrzymać się przy każdej z nich i przeczytać tabliczki z opisem, ponieważ tematy tych prac są niezwykle życiowe i uniwersalne. Polecam zaglądać do każdej uliczki w ich poszukiwaniu.

Termy

Dla tych, którzy pragną czegoś dla ciała, bardzo polecam wypad do wodnych term oraz spa, Podere La Cerreta. Można tam spędzić cały dzień, korzystając różnych stref relaksu w okolicznościach przyrody oraz pięknej architektury. A gdy zgłodniejemy, zjeść przepyszny posiłek z kieliszkiem wina w restauracji znajdującej się na terenie spa.

Informacje praktyczne: 

Jak dojechać?

Najbliższe lotnisko jest w Pizie. Tutaj też spotkamy się całą grupą i pojedziemy do Sassetty. 

Dla kogo?

Dla aktywnych, miłośników gór i pieszych wędrówek, pasjonatów kolarstwa, ale też dla tych łaknących wyciszenia i spotkania z naturą, chcących doświadczyć prostego życia.

Kiedy?

Nasz kurs językowy planujemy na przełom czerwca i lipca 2023

Jak zapisać się na kurs?

  • Zapisz się do newslettera by jako pierwsza/wszy wiedzieć, kiedy ruszają zapisy na kolejne aktywne kursy językowe 
  • Zaobserwuj profil Invenzii na Instagramie
  • Jesteśmy również na Facebooku 
  • Dołącz do zamkniętej grupy na Faceoooku po jeszcze więcej ciekawostek językowych i nie tylko 

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest